:KIŞ KAMPANYASI, 2015 GENEL DEĞERLENDİRME

Alkhidmat Vakfı Pakistan, ülkenin kuzeybatı bölgesindeki muhtaç insanlara yorgan, yastık, yatak ve sıcak kıyafetlerinden oluşan Kış Paketleri dağıtmaktadır.

Sadece 2015 yılında Pakistan genelinde, özellikle Gilgit Baltistan, Kahyber Pakhtunkhwa, FATA, Punjab ve Azad Keşmir bölgesinde 22.000 paket dağıtılmıştır ve bunlardan 132.000′den fazla insan faydalanmıştır. Kış kampanyasının ana odağı 2015 yılında deprem ve 2016 yılında sel felaketinden etkilenen insanlardan oluşmuştur.

:MEVCUT DURUM

Ülke genelinde ısı düşünce zengin insanlar rahatça sıcak evlerinde yaşamaya devam ederken Gilgit ve Khayber Pakhtunkhawa bölgelerindeki insanlar kışa hazırlıksız durumda yakalandılar.

2015 ve 2016 yıllarında gelen sel ve deprem sonuncunda bu bölgelerdeki binlerce insan evsiz kaldı ve hayatlarını yaşamak için temel imkânlardan bile muhtaç durumdadır. Tahminlere göre yaklaşık 5 milyondan fazla insan bu doğal felaketlerden etkilenmiştir.

Felaketlerden hemen sonra temel yardım malzemeler sağlanmasına rağmen etkilenen insanlar hala kış için gereken kalın yorganlar ve yastıklar gibi eşyalara ihtiyaç duymaktadır.

:ÇAĞRI

Alkhidmat Vakfı’nın “Kış Projesi” toplum hizmetlerinin en önemli projelerinden biridir,  çünkü insanlığa hizmet misyonunu göz önüne almaktadır. Alkhidmat Vakfı Pakistan, bu insanların sıkıntılarını azaltmak için ülke genelinde başlatılan bu “2016 Kış Kampanyası”   kapsamında muhtaç ailelere yorgan, yastık ve yatak verilecektir. Soğuktan titreyen ailelerin acılarını hafifletmek için yardımlarınızı beklemekteyiz.