:DURUM

Suriye’de beş yıl süren iç savaş, 2. Dünya Savaşından bu yana en büyük insani krizi meydana getirdi. Milyonlarca Suriyeliler kuşatılmış veya evlerini kaybetmiş durumda. Kendi ülkelerinde veya komşu ülkelerde (Türkiye, Ürdün, Lübnan ve Mısır) mülteci olarak kalmaya mecburlar. Birçok insan, özellikle çocuklar yaşamları için ciddi tehditlerle karşı karşıyalar. Gıda, sığınma, temiz su ve temel sağlık imkânları için mücadele ediliyor. Bütün bir neslin geleceği tehlikededir.

Suriyeliler umutsuzca kamplarında yeniden hayatlarına başlarken, tüm dünyadan yardım bekliyorlar. İhtiyaçlarını karşılamak için milyonlarca dolar harcandı, ancak durumları yine de iç açıcı değil. Binlerce aile gıda, ilaç ve diğer temel imkânlar olmadan geçiniyorlar. Aç, susuzlar ve korkmuş durumdalar, yardımlarınıza ihtiyaçları var!

:ALKHİDMAT VAKFI’NIN MÜDAHELESİ

Suriye krizi başladığından beri Alkhidmat Vakfı, Pakistan partner yardım kuruluşları ile beraber Suriyeli mültecilerine acil yardım sağlamaktadır. Devam eden bağışlarınız, dünyadaki muhtaç insanlara destek sağlamamız ve ümit vermemiz konusunda yardımcı oluyor. Ancak Suriyeli mültecilere gıda, temiz su, ilaç ve sığınma gibi imkânlar sağlamak amacıyla daha fazla bağışa ihtiyacımız bulunmaktadır.

:ÇAĞRI

Milyonlarca Suriyeliler, mülteci kamplarında kuşatılmıştır ve bunların yarısı çocuklardan oluşmaktadır. Alkhidmat Vakfı olarak muhtaç Suriyelilere acil yardım sağlamaktayız.

Onların sıkıntılarını azaltmak için bağışlarınızı “Alkhidmat Foundation Pakistan” ın banka hesabına gönderebilirsiniz veya online bağış yapabilirsiniz.

Donate Now