2013’te 340 eklemesiyle 550 yetim. Aghosh Evi’nde şu an 550 yetim yerleşmiş bulunmaktadır. Yetimler Aile Destek programı ile Al-khidmat şu an 3554 yetime destek olmaktadır. Al-khidmat; Mansehra, Peshawar, Rawlakot ve Bagh’da bulunan dört tanesi yeni olmak üzere beş Aghosh evi sürdürmekte.
Vizyon: Terk edilmiş yetim çocukları, toplum ve geniş bir çerçeveden insanlık için değerli bir varlık haline getirmek.
Misyon: Yetimleri ev, sevgi, sevinç, fiziksel, zihinsel, duygusal ve ruhsal beslenme, kaliteli eğitim sağlayarak gelecekteki liderlere dönüştürmek.

:Aghosh Merkezleri

Al-khidmat, çocuklar için yetimhaneler de inşa etmiştir. Şu an Al-Khidmat Aghosh Attock 215 çocuğa, Al-Khidmat Aghosh Rawlakot Kahmir ise 50 yetime ev sahipliği yapmaktadır. Bu çocuklar için Aghosh merkezlerine bitişik okullar bulunmaktadir. Dahası Al-khidmat Aghosh’ta oyun alanı, Bilgisayar laboratuvarı, spor meydanı ve Kapalı spor tesisleri de bulunmaktadır. Al-khidmat bu çocuklar için eğitim turları ve piskolojit rehabilitasyon seanslari da düzenlemiştir. Al-khidmat bu çocukların barınma, yemek, eğitim, beyinsel ve piskolojik gelişimleri için sempatik bir ortam sağlamaktadır.
Al-Khidmat Aghosh Attock ve Rawlakot’un tamamlanmasından sonra Peshawar, Mansehra ve Bagh’daki Aghosh merkezleri de tamamlanmanın son aşamalarında. Aghosh Muree de inşa ediliyor ve 400 yetim çocuğa evsahipliği yapacak.
Bunu da belirtelim, Al-khidmat Hub, Badin, Gujranwala, Mansehra, Karachi, ve Mithi’ye de Aghosh merkezleri planlıyor.

:Yetimler Aile Destek programı

Yetimler Aile Destek programı, ebeveynlerinin biri veya her ikisini de kaybeden çocukları desteklemeyi amaçlıyor, bundan dolayı da hayati bir destek kaynağı. Yetimler Destek programı; Azad Jammu & Kashmir, Gilgit-Baltistan ve FATA da dahil olmak üzere Pakistan’ın bütün eyaletlerinde başarıyla yürümektedir. 3554 çocuğa destek olan 17 küme arasında 106.62 miliyon rupi paylaştırılmıştır. Herbir küme, yerel toplulukla beraber çocukların ihtiyaçlarını takip eden bir yetkili altında hareket eder. Al-Khidmat bu havuza 6446 çocuk daha eklemeyi planlıyor.